Eskişehir Adana Otobüs BiletiEskişehir Adana online otobüs bileti al terminalim biletall
Otobüs Biletleri | Uçak Biletleri | İletişim | Online Bilet Al | Pnr Arama | Sık Sorulanlar

Adana-online-otobus-bileti-terminalim otobüs bileti online bilet otobüs otobüs biletleri

Eskişehir Adana Otobüs Bileti

 

Online otobüs ve uçak biletleri

Birçok otobüs ve uçak firmasının seferlerini ve

biletlerini online-bilet-al.com'da bulabilir,

size en uygununu hızla, güvenle ve kolayca alabilirsiniz...

E-biletiniz anında cep telefonunuza gelir...

Öneriler...

- Gideceğiniz yere otobüs bileti yoksa uygun bir yerden

aktarım yapabilir ya da uçak bileti alabilirsiniz.

- Aradığınız firmanın seferi ya da bileti yoksa aynı yere giden

farklı firmalardan biletinizi alabilirsiniz.

- Biletler sınırsız değildir, o nedenle biletinizi almayı

son dakikaya bırakmayın.

Dönüş biletinizi de şimdiden almanızı öneririz.

- Erken alımlarda daha çok ve daha iyi seçenek bulunmaktadır.

Özellikle uçak biletlerinde yüksek indirimler yapılmakta,

çok uygun fiyatlara uçak bileti bulunabilmekte.


Eskişehir Adana Otobüs Firmaları

Son dönemlerin en popüler şehirlerinden olan Eskişehir’e ulaşım son derece rahat. Konum olarak İstanbul, Ankara ve Bursa gibi önemli şehirlere yakın mesafede bulunan Eskişehir’e hızlı trenler, otobüsler ve yaz aylarında uçakla ulaşmak mümkün.
Eskişehir’den diğer şehirlere olan uzaklıklara bakacak olursak; Eskişehir-İstanbul: 330 km, Eskişehir-Ankara: 232 km, Eskişehir-Bursa: 148 km, Eskişehir-Antalya: 426 km ve

Eskişehir-İzmir: 412 km’dir.
Uçak: Her ne kadar devamlı olmasa da Eskişehir’e özellikle yaz aylarında uçakla ulaşabilirsiniz. Bir kaç sene öncesine kadar THY’nin her gün düzenlediği İstanbul-Eskişehir uçak seferleri maalesef geçen sene sona erdi. Bir ara Anadolu Jet seferlere başlasa da o da şu an seferleri durdurdu.
Belçika’da yaşayan Emirdağ’lı sayısı çok fazla. Emirdağ her ne kadar Afyon’un bir ilçesi olsa da genelde Emirdağlılar yaz tatillerinde Eskişehir’e geliyor. Bu nedenle bir kaç senedir Brüksel’den Eskişehir’e direk ya da İstanbul aktarmalı uçak seferleri yapılıyor. Bu nedenle Eskişehir’e yazın gelmeyi düşünüyorsanız THY ve Anadolu Jet’in internet sayfalarına bakarak sefer bilgisi alabilirsiniz. Eskişehir-İstanbul arası uçakla 45 dakika sürüyor, fakat hava trafiğine bağlı olarak bu süre 1 saati bulabiliyor. 2013 sonunda bitmesi planlanan Ankara-İstanbul arası hızlı tren hattının açılmasının ardından muhtemelen uçak seferleri tamamen bitecektir; çünkü hızlı trenler ile Eskişehir-İstanbul arası ulaşımın 2 saate inmesi planlanıyor.
Otobüs: Konum olarak bir çok büyük şehre yakın olan Eskişehir’e ulaşmanın en rahat yollarından biri de otobüsler. Eskişehir’e hemen hemen tüm büyük otobüs firmaları sefer düzenliyor. Bunun yanında Eskişehir merkezli de bir çok otobüs firması var. Özellikle Eskişehir-İstanbul arasındaki sıkıntılı geçiş noktalarından olan Bilecik yolunun geçen yıl tamamlanmasının ardından İstanbul yolculukları 1 saat azalmış durumda. İsmail Ayaz, Buzlu, Kamil Koç, Nilüfer ve Metro kullanabileceğiniz otobüs firmaları.
- Eskişehir-İstanbul Otobüsleri: Eskişehir-İstanbul arası en çok sefer düzenleyen firma İsmail Ayaz. Günün her saatinde karşılıklı seferler var. Yakın zamanda yenilenen otobüsler gayet lüks. Hatta bazı saatlerde düzenlenen ekspres seferlerde dilerseniz tekli yolcukta da yolculuk yapabilirsiniz. Ekspres seferler ile Eskişehir-İstanbul (Anadolu yakası) 3-4 saat, Eskişehir-İstanbul (Esenler) ise 4-5 saat arası sürüyor. Ekspres olamayan otobüsler yol üzerinde Bozüyük ve Bilecik’e uğrayabiliyor. Yolculuk süresi bu otobüsler 1 saat fazla sürüyor. İsmail Ayaz dışında Kamil Koç da çok sayıda ekspres sefer düzenliyor. Aman dikkat Metro gibi firmalar yol üstündeki tüm duraklara uğrayabiliyor.
Otomobil: Şahsi araçlarınız ile Eskişehir’e ulaşmak ise çok daha kolay. Eskişehir-İstanbul arası yolculuk 3-4 saat sürüyor. Adapazarı-İstanbul arası Anadolu Otoyolu’nu kullanıyorsunuz, yolun diğer kısmı ise rahat duble yol. Eskişehir-Ankara arası düz ve duble yol; fakat yol boyu çok fazla radar var. İsteseniz de hızlı gidemiyorsunuz, yolculuk 2,5 saat sürüyor. Eğer günübirlik Ankara yolculuğu düşünüyorsanız hızlı tren daha iyi bir seçenek olabilir. Eskişehir’e yakın bir diğer şehir olan Bursa’ya ise yolculuk 1,5-2 saat arası sürüyor.  Son olarak Eskişehir-İzmir arası ise araba ile 5-6 saat arası sürüyor.
ESKİŞEHİR TREN HATTI
Eskişehir demiryolu taşımacılığında herhalde Türkiye’nin en şanslı illerinden. Öncelikle İstanbul’dan kalkan tüm trenler Eskişehir üzerinden geçiyor. Bunun dışında Eskişehir’den Kütahya ve İzmir gibi şehirlere de trenle gidebilirsiniz.
Son yıllarda yapılan hızlı tren hatlarının bir bir yapılması Eskişehir’in gelişmesinde büyük rol oynuyor. İlk olarak 2 sene önce tamamlanan Eskişehir-Ankara hızlı tren hattının tamamlanmasının ardından yolculuk süresi 2,5 saatten 1,5 saate indi. Şu an Eskişehir ve Ankara şehir içindeki hat çalışmaları devam ediyor, çalışmalar tamamlandıktan sonra bu süre

1 saat ile 1 saat 15 dakika arasında olacak.
Eskişehir-İstanbul Trenleri: Eskişehir-İstanbul hızlı tren çalışmaları ise şu an son sürat devam ediyor. Son yapılan açıklamalara göre Eskişehir İstanbul arası hızlı tren seferleri 2013 sonunda başlanması planlanıyor. Hızlı tren seferleri başladığında Eskişehir-İstanbul arası 2 saat ile 2 saat 15 dakika arasında olması planlanıyor. (İstanbul – Ankara arası ise hızlı trenlerle 3-3,5 saat arasında gidilecek. )
Eskişehir-İstanbul arasında hızlı tren çalışmaları eski hat üzerinde devam ettiği için normal tren seferleri şu an için durmuş durumda. Yani Eskişehir’den İstanbul’a şu an için

tren ile ulaşmak mümkün değil.
Eskişehir-İzmir Trenleri: Eskişehir’den İzmir’e trenle yolculuk yaklaşık 10 saat sürüyor. Haftanın her günü İzmir Mavi ve Karesi Ekspres karşılıklı sefer düzeliyor. İzmir Mavi Eskişehir’den 23:00′te kalkıyor İzmir’e saat 09:17′de varıyor. Karesi Ekspres ise Eskişehir’den 21:43′te kalkıyor İzmir’e 08:17′de varıyor. İzmir’den Eskişehir’e yolculuklarda ise; İzmir Mavi saat 19:40′ta yola çıkarken Karesi Ekspres saat 17:50′de yola çıkıyor.
Eskişehir-Ankara Hızlı Trenleri: Bildiğiniz gibi Türkiye’nin ilk hızlı tren seferleri Eskişehir-Ankara arasında başladı. Karşılıklı olarak günde bir çok sefer yapılıyor. Eskişehir – Ankara arası hızlı tren ile yolculuk şu an için 1,5 saat sürüyor. Eskişehir ve Ankara şehir içindeki hat çalışmaları devam ediyor, çalışmalar tamamlandıktan sonra bu süre 1 saat ile 1 saat 15 dakika arasında olacak.

 


Bilet Al | Otobüs Firmaları | Uçak Bileti | Online Bilet Al | Otobüs Bileti Al

Bütün Hakları Saklıdır ©  2012  Online Bilet Terminalim